Duyurular

Bedelli Askerlik Yapacak Öğrencilerimizin Dikkatine!


Bedelli askerlik yapacak öğrencilerimizin acilen bölüm sekreterine başvurmaları gerekmektedir.

Sınav Tarihleri Güncellenmiştir.


Sınav tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

ME 492 Proje Dağılımları Belli Olmuştur.


Proje dağılımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sınav Tarihleri Belli Olmuştur.


Sınav tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen, sanayi iş birliğini geliştirerek öğrencilerimizin uzmanlaştığı konularda iş bulmasını kolaylaştıran, staj ve uzun dönem yerinde eğitim fırsatları sunan “Otomotiv Teknolojileri ve Tasarımı Sertifika Programı” hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimiz 20-28 eylül tarihlerinde Mühendislik Avluda bulunan destek masasından bilgi alabilirler.


Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen, sanayi iş birliğini geliştirerek öğrencilerimizin uzmanlaştığı konularda iş bulmasını kolaylaştıran, staj ve uzun dönem yerinde eğitim fırsatları sunan “Otomotiv Teknolojileri ve Tasarımı Sertifika Programı” hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimiz 20,21,24-28 eylül tarihlerinde Mühendislik Avluda bulunan destek masasından bilgi alabilirler.

ME427 Duyurusu::: Bu dönem ME 427 Termal Sistem Tasarımı dersinde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile ortak tasarım projesi yürütülecektir. Bu kapsamda yapılan değişiklikler ile ilgili bilgi almak için tıklayın.


This semester the ME427 design project will be carried out with the Industrial Design Department (IDD) of Faculty of Architecture. Each design group will be composed of 4 ME students and 2 IDD students. Each design group will be formed only among students in the same section. Students in different sections are not allowed to form their own lab group. […]

2018 Güz döneminde açılacak dersler belli olmuştur.


Açılacak derslerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

2005-2015 Mezun Araştırmasının Sonuçları


2018 üniversite sınavına giren öğrencilerin bölümümüzü daha iyi tanımaları açısından, öğrenci sayılarımız, mezunlarımızın durumu ve eğitim amaçlarına erişim seviyelerini ortaya koymak istiyoruz.

ME 445 Mekanik Titreşimler dersinin tek ders, sınırsız sınav ve ek sınavı 11.07.2018 tarihinde saat 10:00’da B213 numaralı sınıfta yapılacaktır.


ME 445 Mekanik Titreşimler dersinin tek ders, sınırsız sınav ve ek sınavı 11.07.2018 tarihinde saat 10:00’da B213 numaralı sınıfta yapılacaktır.

İki mezunumuza Chalmers’dan burslu kabul


Mekatronik, robotik, yapay zeka (machine learning) konuları ile ilgilenen öğrencilerimize ve öğrenci adaylarına duyurulur…

AKINROBOTICS İş Birlikteliği


Robotik Konusuyla İlgilenen Öğrencilerimize,

Diplomamızın Avrupa’da geçerliliği (EUR-ACE) vardır.


Makine Mühendisliği Lisans Programı MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından 01.05.2014 tarihinden başlamak üzere 5 yıl süreli akreditasyona layık görülmüştür. MÜDEK değerlendirmesi gönüllü başvuru esasına dayanmaktadır ve her bir başvuru sonrasında en çok 5 yıl geçerlilik verilebilmektedir. 2014 öncesindeki 5 yıllık dönemde de lisans programımız akreditasyon almıştır. Yenileme için 2018 Aralık ayında bölümümüze değerlendirme ziyareti yapılacaktır. MÜDEK […]

Bölüm Başkanlığından Öğrencilerimize Duyuru:


Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nün mezunlarına yönelik üç eğitim amacı vardır…

Araştırma Görevlisi Başvuruları Sonuçlandı


İki araştırma görevlisi kadrosu için 27.03.2017 günü saat 10:00’da yapılan sınavın sonuçları belli olmuştur. Sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.

2018 Bahar Dönemi Sınav Tarihleri


2018 Bahar Dönemi Sınav Tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Literatür Araştırması – Literature Survering


ME 492 öğrencilerinin katılımı zorunludur.
19 Şubat 2018, 14:00-16:00, Rektörlük Mavi Salon

Makine Mühendisliği Bölümü 2018 Bahar Ders Programı


Makine Mühendisliği Bölümü 2018 Bahar Ders Programına buradan ulaşabilirsiniz.

Makine Mühendisliği Bölümü 2018 Bahar Ders Listesi


Makine Mühendisliği Bölümü 2018 Bahar Ders Listesi

me182 mühendislik çizimi ve tasarıma giriş dersine asistan aranıyor.


Dersi alıp yüksek bir notla geçmiş olan ve konuya ilgi duyanların A709’a gelmeleri veya okyar@yeditepe.edu.tr’ye bir eposta atmaları rica olunur. (Bahar’18)

Sayfa 1 / 212