2014-2015 Müfredat Değişikliği İle İlgili Bilgi

Lisans Öğrencilerimizin Dikkatine:

2009 Güz döneminden beri geçerli olan lisans programımız, MÜDEK akreditasyonu sürecinde oluşturduğumuz kalite sağlama çevriminin çalıştırılması ile, yaz döneminde değerlendirmeye tabi olmuştur. Bölüm Kurulumuz, Danışma Kurulumuzun tavsiyelerini de dikkate alarak, bu değerlendirme sonucunda bazı eksiklikler ve yenilik gerektiren noktalar tespit etmiştir. Bu tespitler doğrultusunda 2014-2015 akademik yılından itibaren geçerli olmak üzere lisans programımızda bir dizi değişiklik yapılmıştır.

2014-2015 akademik yılı Güz döneminden itibaren geçerli olacak olan lisans programımızda yapılan değişiklikler aşağıda gösterilmektedir. Bu kapsamda lisans öğrencilerimizin yeni programa geçişlerinde yardımcı olmak üzere bir “uyum motoru” hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz program değişikliğinden nasıl etkileneceklerini öğrenmek için bu motoru kullanacaklardır.

Kayıtların başladığı tarih itibarı ile, lisans programında okuyan tüm öğrencilerimiz otomatik olarak yeni programa geçirilecektir. Uyum motorunun verdiği sonuçlara bağlı olarak, eski programda kalması uygun olan öğrencilerimiz, en geç güz dönemi ders kayıtlarının son günü olan 10 Eylül 2014 Çarşamba saat 17:00’ye kadar dilekçe ile yeni programa geçişlerinin iptali için başvurmaları gerekmektedir. Dilekçe örneğine bu linkten ulaşılabilir.

Tüm öğrencilerimize, yeni dönemde başarılar dileriz.

changesOnOldCurr